Lunt - brýle na pozorování Slunce

148 Kč s DPH
Momentálně nedostupné - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

Brýle s vestavěným slunečním filtrem.

Obraz Slunce je viditelný v přirozených oranžovo žlutých barvách.

Bezpečné certifikované sluneční filtry.

Pro bezpečné pozorování Slunce. Více

Výrobce: LuntKód produktu: 558490

Brýle Lunt Solar Eclipse Glasses s vestavěným certifikovaným slunečním filtrem pro bezpečné pozorování Slunce.

Společnost Lunt Solar System je přední světový výrobce úzce specializovaných teleskopů a příslušenství určených na pozorování Slunce.

Tyto sluneční brýle jsou ideální pro běžné sledování Slunce, při zatměních Slunce, při pozorování velkých slunečních skvrn nebo při sledování letadel prolétajících před Sluncem apod.

Slunce je pomocí tohoto filtru vidět v přirozené oranžovo žluté barvě.

Speciální typ slunečního filtru, který je sestavený tak, že uvidíte Slunce v přirozených oranžovo žlutých barvách.

Filtry jsou opticky bezpečné a mechanicky odolné.

  • Tento typ slunečního filtru blokuje 100% UV záření, 100% infarčerveného záření a 99,999% záření ve viditelné oblasti spektra.

  • Propustnost filtru je 0,001% ve viditelné oblasti spektra.

  • Schválené NASA a Americkou astronomickou společností.

  • Bezpečnostní certifikát. SUNGlasses ISO 12312-2 (2015) mezinárodní standard pro pozorování Slunce a CE certifikát 12-16 EN 169/1992.

Samotné tělo brýlí je vyrobené z pevného kartonu. Lze je snadno nastavit na dvě velikosti a jsou vhodné i pro osoby s menší tváří i pro děti.

Rozměry cca: 16 x 13 x 4cm.

Pokud potřebujete větší množství brýlí, kontaktujte nás.

Věnujte prosím pozornost bezpečnostním upozorněním:

UPOZORNĚNÍ 1: při pozorování Slunce buďte vždy velmi obezřetní. Slunce je zdroj záření s velkou intenzitou a energií. Při pozorování Slunce vždy používejte pouze certifikované sluneční filtry určené na přímé pozorování Slunce (nezaměňujte se slunečními brýlemi, které nemají dostatečné filtry na přímé pozorování Slunce.) Před vlastním pozorováním vždy pečlivě zkontrolujte, zda jsou sluneční filtry nepoškozené. Nikdy nepozorujte Slunce s poškozeným slunečním filtrem.

UPOZORNĚNÍ 2: nikdy se skrz brýle nedívejte do dalekohledů. Optická soustava dalekohledu soustřeďuje velké množství energie a brýle může poškodit. Pro pozorování Slunce dalekohledem používejte POUZE nepoškozené speciální certifikované sluneční filtry, které se instalují před vstupní otvor tubusu dalekohledu. Filtrují tak sluneční světlo před jeho vstupem do teleskopu. Před a po pozorování teleskopem vždy natočte tubus dalekohledu tak, aby nesměřoval na Slunce nebo do jeho blízkosti. Nenechávejte neznalé osoby (děti i nepoučené dospělé) s dalekohledem samotné, při nevhodném použití může dojít k NEVRATNÉMU poškození zraku!!!

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.