11333

Skladem

1 650 Kč s DPH

Sada barevných filtrů Omegon pro průměr okulárů 1,25" (31,7mm)

Sada obsahuje 6ks barevných filtrů pro různé použití.

K čemu vlastně jsou užitečné barevné filtry? 
Barevné filtry utlumují jednu barevnou složku spektra a tím zvyšují kontrast mezi různě barevnými oblastmi. V obraze s lepším kontrastem lze rozlišit více detailů. Měsíční filtr utlumí jasný svit Měsíce a zpříjemní pozorování okem nebo pomocí kamer.  

VLASTNOSTI:

  • Vysoce kvalitní optické sklo
  • Plocha skleněných filtrů je absolutně paralelní (rovinná).
  • Všechny optické povrchy mají antireflexní vrstvy.
  • Tělo filtru je vyrobené z anodizovaného hliníku.
  • Filtry mají závit na obou koncích, takže je lze použít i v různých kombinacích.
  • Je možné použít více filtrů propojených za sebou.
  • Filtry se našroubují do vnitního tubusu okuláru, kde bývá připravený závit pro filtry.

Sada obsahuje následující filtry:

#21 Oranžový - blokuje modrou a zelenou oblast spektra. Je vhodný na zvýraznění oblačných pásu na planetách Saturn a Jupiter. Při pozorování planety Mars zvýrazňuje hranice mezi oranžovými a nazelenalými oblastmi. 

#25 Červený - výrazněji blokuje modrou a zelenou složku spektra než oranžový filtr. Znamená to, že mezi oblastmi dostanete výraznější kontrast. Např. mezi namodralými oblastmi a světlými oblastmi v oblačných pásech planet Saturn a Jupiter. Nicméně tento filtr je hlavně určený pro pozorování polárních čepiček planety Mars.

#82A Světle modrý - filtr je vhodný pro pozorování Měsíce, Marsu, Jupiteru a Saturnu. Zvyšuje kontrast v jemných oblastech bez velkého vlivu na jas planety - to je důvod, proč bývá tento filtr často kombinovaný s ostatními filtry.

#12 Žlutý - zvyšuje kontrast měsíčních kráterů, na planetě Mars zvýrazní kontrsat kanálů a polárních oblastí. Na planetách Saturn a Jupiter zvýrazní kontrast namodralých amoniakových oblačných struktur.

#56 Světle zelený - ideální pro pozorování polárních čepiček a nažloutlých prachových bouří na planetě Mars. Také zvýrazňuje kontrast nečervenalých a namodralých oblačných struktur na planetě Jupiter.

#47 Fialový - výrazně blokuje červenou, žlutou a zelenou oblast spektra. Je užitečný při pozorování polárních oblastí na Marsu. S dalekohledy o průměru >12' také umožní rozeznat oblačné struktury v atmosféře Venuše.

Průměr okuláru
31,7mm (1,25")
Typ filtru
Barevné filtry

Kontaktujte nás!