49764

Na dotaz Položka není v současné době skladem - pro termín dodání nás prosím kontaktujte.

1 790 Kč s DPH

Překlápěcí zrcátkový systém pro centrování objektů při fotografování planetárními kamerami

Vycentrování objektu (planety) do středu zorného pole teleskopu a čipu kamery vyžaduje zkušenost a trpělivost. Překlápěcí zrcátkový systém Omegon Syncfocus flip-mirror umožní snadné a rychlé vycentrování snímaného objektu.

Výhody v kostce:

  • kompaktní systém se 17mm zrcátkem speciálně pro fotografování planet
  • perfektní vycentrování objektů, jak v okuláru, tak na čipu kamery
  • parfokální - zaostříte současně obraz v okuláru i na kameře
  • vstupní průměr ze strany pro teleskop je 1.25"
  • průměr 1.25" a T2 závit na výstupní straně pro kameru
  • nízká hmotnost - pouhých 170g.
  • optická dráha je 57mm
  • je vhodný také pro malé teleskopy
  • můžete je použít pro snímání obrazu planetární kamerkou nebo DSLR zrcadlovkou

Astrokamery nemají hledáček, proto, když se snažíte vycentrovat hvězdu nebo objekt, jako je například planeta, je potřeba najít objekt v zorném poli okuláru, zaostřit, vycentrovat a vzápětí vyměnit okulár za kameru bez toho, abyste pohnuli teleskopem. Bude ovšem obraz vycentrovaný a ostrý také na malém čipu kamery? Taková manipulace není snadná, zejména pokud chcete pořídit snímek za mrazivé zimní noci. Překlápěcí zrcátkový systém znatelně usnadní vycentrování a zaostření objektu pro snímání kamerou.

Stačí pouze překlopit zrcátko 

Se systémem Syncfocus není potřeba vyměňovat okulár za kameru - oba jsou namontované na teleskopu současně. Stačí pouze použít páčku na boční straně systému a jednoduše překlopit vnitřní zrcátko do požadované polohy.

Okulár i kamera jsou zaostřené současně

Ohniska okuláru a kamery jsou v různých vzdálenostech. Pomocí distančního kovového kroužku můžete velmi pohodlně nastavit okulár do polohy, v níž je obraz ostrý v okuláru a zároven na čipu kamery. Synchronizace ohniska okuláru a kamery zajistí snadné a pohodlné vycentrování objektů. Nastavení kamery pro snímání obrazu bude velmi snadné.

Plné zorné pole pro planetární kamery

Vestavěné zrcátko zajistí plné využití celého zorného pole pro kamery s čipem do velikost 23mm přes diagonálu. To je dostačující pro většinu planetárních kamer.

Připojení kamery je velmi snadné

Na výstupní straně systému je tubus o průměru 1.25" a T-2 závit. Po odšroubování koncového tubusu o průměru 1.25" je dostupný T-2 závit.  Poloha kamery je zajištěná pomocí aretačních šroubků. Adapter 1.25" na T-2 můžete také použít i pro jiné příslušenství.

Nízká hmotnost, kterou teleskop ani nezaregistruje

Hmotnost systému je pouhých 170 gramů, Omegon Syncfoc je opravdu lehký. Nízká hmotnost příslušenství je pro stabilitu teleskopu při fotografování důležitá, zároveń díky tomu můžete tento systém snadno použít i u malých teleskopů.

Kontaktujte nás!