Meade LightBridge 16" f/4.5 Dobson

Cena
69 900 Kč

Výrobce

Kód produktu
71682

Momentálně nedostupné - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

16" LightBridge je velmi výkonný zrcadlový teleskop o průměru 406,4mm s ohniskovou délkou 1829mm s aperturním poměrem f/4,5.

Světelný teleskop za přijatelnou cenu.

Objektiv o průměru 406mm pojme mnohem více světla a dá 4x jasnější obraz než 8" teleskopy a pojme o 75% více světla než 12" teleskop při stejném zvětšení. Teleskop je skvělý pro pozorování Měsíce, jasných planet, ale hlavně mlhovin, galaxií a hvězdokup - tzv. Deep Sky objektů. Výhody tohoto teleskopu můžete ocenit zejména pokud budete pozorovat v místech nerušených okolním osvětlením.

Kvalitní optika Meade

16" LightBridge Deluxe příhradový tubus na montáži Dobson je osazený kvalitním parabolizovaným zrcadlem dosahujícím difrakčního limitu pro tento průměr.

Zrcadlo je osazené větráčkem na zadní straně tubusu. Rychleji se vyrovná teplota s okolním prostředím a vy můžete snáze využít všechny výhody tohoto teleskopu. Napájení je řešeno pomocí 8ks AA baterií (nejsou součástí dodávky)

V případě potřeby je možné optický systém velmi snadno vycentrovat (zkolimovat).

Příhradový tubus a montáž typu Dobson

Stejně jako optika, je s vysokou pečlivostí navržená a vyrobený příhradový trubkový tubus a montáž typu Dobson.Teleskop lze velmi snadno složit a rozložit. Tubus získá díky trubkové konstrukci výbornou stabilitu a pevnost. Dobře jej lze složit i do kufru většího auta a vyrazit za tmavou noční oblohou daleko za město.

Montáž je vyrobená z pevné masivní dřevotřísky s laminátovým lakovaným povrchem. Kotouče v azimutální ose se otáčí na kuličkových ložiskách a ramena montáže jsou osazena hliníkovými třecími ložisky o velkém průměru s možností nastavení tuhosti chodu. Natáčení ve vertikálním směru je velmi snadné.

Okulár, Crayford ostření, hledáček

Ve standardní výbavě je dodávané velmi kvalitní dvojrychlostní ostření typu Crayford o průměru 2" s převodovým poměrem 10:1.

Okulárový výtah má průměr 2" s přechodkou na 1,25".

Součástí teleskopu je širokoúhlý okulár Meade Series 4000 26mm QX Wide Angle o průměru 2".

Na tubus je upevněný záměrný hledáček s červeným LED záměrným bodem.

Sada je doplněná CD s Meade AutoStar Suite Astronomer Edition Softwarem s mapou hvězdné oblohy pro PC.

Hmotnost:

Kompletně sestavený teleskop váží 33,59kg, montáž váží 24,5kg.

Zásilka je posílána ve dvou kartonech o hmotnosti 40,86kg a 28kg.

Balení obsahuje: teleskop, hledáček, okulár, software, montáž Dobson

Typ objektivu zrcadlový - Newton
Průměr objektivu 406mm (16")
Ohnisková délka 1829mm
Relativní apertura f/4,5
Hledáček Záměrný s LED bodem
Okuláry v sadě Meade QX 26mm WA 2"
Průměr okuláru 31,7mm (1,25"), 50,8mm (2")
Ostření teleskopu Crayford 10:1
Montáž Dobson