4602600

9 500 Kč s DPH

Hvězdářský dalekohled s achromatickým čočkovým objektivem o průměru 102mm s ohniskovou délkou 600mm dodávaný na rovníkové montáži EQ-3 s hliníkovým stativem s nastavitelnou výškou.

Krátko-ohniskový dalekohled s dvoučlenným achromatickým objektivem 102/600mm se vzduchovou mezerou a antireflexními vrstvami.

Dalekohled je vhodný pro vizuální pozorování povrchu Měsíce, kotoučků jasných planet včetně prstenců Saturna, sledování úkazů (zatmění, přechody, zákryty).

S mapou oblohy po ruce, tištěnou nebo třeba i jako aplikací na Smartphonu, se může začínající pozorovatel naučit orientovat na obloze a dalekohled pak zamířit na jasné objekty jako jsou např. planety Jupiter, Saturn, Venuše, Mars nebo rozeznat jasnější dvojhvězdy, najít na obloze jasné hvězdokupy a galaxie.

Tento dalekohled doporučujeme pro vizuální pozorování začínajícím i zkušenějším pozorovatelům, kteří mají vyšší nároky na kvalitu provedení mechaniky a optiky.

Dalekohled je díky menším rozměrům a lehké montáži ideální i na častější transport – získáte skvělý dalekohled na cesty za temnou oblohou.

Dalekohled je za velmi dobrou cenu včetně příslušenství.

Popis vlastností:

 • Achromatický čočkový objektiv se dvěma členy oddělenými vzduchovou mezerou. Plochy optických členů jsou opatřené MC antireflexními vrstvami pro jasný a kontrastní obraz.

 • Průměr 102mm, ohnisková délka 600mm, aperturní poměr f/5.8.

 • Dalekohled je opatřený výstupem o průměru 2" (54.8mm). Lze tedy použít i okuláry s průměrem 2".

 • Diagonální zrcátko pro pohodlné pozorování objektů v nadhlavníku.

 • Objektiv je proti orosení chráněný hlubokou rosnicí.

 • Dalekohled je dodávaný se dvěma okuláry typu Kelner s ohniskovou délkou 10mm (zvětšení 60x) a 25mm (zvětšení 24x). Průměr oulárů je 31.7mm. Dalekohled lze doplnit okuláry o průměru 31.7mm (1.25") i 50.8mm (2").

 • K okulárům je dodávaný Barlow, který násobí zvětšení 2x. S Barlow a setovými okuláry lze tedy dosáhnout zvětšení 120x a 48x.

 • Tubus dalekohledu je vyrobený z lehkých slitin hliníku a je zakončený výstupem pro 2" okuláry nebo diagonální zrcadlo.

 • Součástí setu je přechodka z průměru 2" na 1.25", která je opatřená T-2 závitem pro upevnění DSLR fotoaparátu. Pro připojení DSLR fotoaparátu tedy stačí pouze doplnit výbavu o T-2 kroužek pro přílušnou značku fotoaparátu.

 • Celokovové hřebenové ostření je jednostupňové s aretací a nastavitelnou tuhostí výsuvu.

 • Tubus má ve spodní části rybinovou lištu pro upevnění k rovníkové montáži.

 • Součástí dalekohledu je záměrný hledáček s červeným světelným bodem.

 • Dalekohled je dodávaný na rovníkové montáži EQ-3 s hliníkovým stativem s měnitelnou výškou. Montáž je dostatečně stabilní a pevná.

Rovníková montáž:

 • Montáž dalekohledu je rovníkového typu. Dvě osy montáže jsou na sebe navzájem kolmé a celá montáž se naklápí pod úhlem zeměpisné šířky místa pozorování.
 • Jelikož se naše planeta Země otáčí kolem své osy, která je nakloněná pod úhlem cca 23,5°, jeví se nám všechny vzdálené objekty na obloze, jako by se pohybovaly od východu k západu. Dalekohled má velmi malé zorné pole a tak je potřeba, neustále otáčet tubus ve směru zdánlivého pohybu objektu, aby objekt nezmizel ze zorného pole.
 • Rovníková montáž právě usnadňuje sledování objektů v zorném poli dalekohledu. Při správně nastavené rovníkové montáži stačí pro udržení objektů v zorném poli otáčet pouze kolem jedné osy.

 Balení obsahuje: dalekohled, okuláry, hledáček, diagonální zrcátko, montáž stativ, CD s mapou oblohy.

 TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západním obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu
čočkový achromat
Průměr objektivu
102mm
Ohnisková délka
600mm
Relativní apertura
f/5,8
Hledáček
Záměrný s LED bodem
Okuláry v sadě
K 10mm, K 25mm - průměr 31,7mm (1,25")
Průměr okuláru
31,7mm (1,25"), 50,8mm (2")
Ostření teleskopu
Hřebenové
Montáž
Rovníková EQ-3
Stativ
Hliníkový - stavitelná výška

Kontaktujte nás!