Varianta neexistuje

1 950 Kč

2-4 dny - V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.
ks

Výrobce: BaaderKód produktu: BAADER-80-ASTFDoprava a platba

Optický průměr filtru Dostupnost Cena Množství (ks)
Slunecni filtr AstroSolar Baader 80mm 2-4 dny 1 950 Kč
Slunecni filtr AstroSolar Baader 100mm 2-4 dny 2 250 Kč
Slunecni filtr AstroSolar Baader 120mm 2-4 dny 2 490 Kč
Slunecni filtr AstroSolar Baader 140mm 2-4 dny 2 790 Kč
Slunecni filtr AstroSolar Baader 160mm 2-4 dny 2 990 Kč
Slunecni filtr AstroSolar Baader 180mm 2-3 týdny 3 390 Kč
Slunecni filtr AstroSolar Baader 200mm Dostupné cca od 20.1.2022 3 690 Kč
Další
ASTF: AstroSolar Telescope Filtr OD 5.0 - sluneční filtry v kovové objímce pro vizuální pozorování i fotografování.
 • Filtr pro bezpečné pozorování a fotografování Slunce s astronomickými teleskopy vyšší kvality.
 • Vhodné i pro velké zvětšení při němž lze pozorovat sluneční granulaci a jednotlivé skvrny na povrchu Slunce.
 • AstroSolar Safety Film má hustotu OD 5.0, je upevněný bez pnutí do kovového rámu s vlastní teplotní regulací.
 • Filtr nevnáší astigmatismus během pozorování v mrazivém zimním počasí nebo při teplotních změnách v létě.
 • Sada obsahuje : ASTF Filtr s průměrem od 80 do 200mm (podle výběru) s dvěma sadami centrovacích šroubů dlouhých 38mm : 3 šrouby o průměru 10 mm a 3 šrouby o průměru 20 mm, nastavitelné na průměr trubky vašeho dalekohledu nebo rosnice. Navíc tři bezpečnostní pásky s lepidlem a třemi gumovými zátkami pro zakrytí nevyužitých otvorů, návod k montáži.

Průměr filtru vhodný pro Vás dalekohled můžete určit podle tabulky v obrázcích.

Vlastnosti slunečních filtrů Baader AstroSolar

 • originální Baader AstroSolar® Safety Film folie s hustotou OD=5.0, filtr je vyráběný a kontrolovaný zkušeným technikem z týmu Baader-Planetarium.
 • Bílá kovová objímka odrážeí IR záření tím reguluje vlastní teplotu a omezuje zahřívání. Zesílené okraje po vnějším i vnitřním obvodu chrání filtr před kontaktem s ostrými kovovými okraji, které by mohly filtr poškodit.
 • 3 vycentrované mosazné šrouby pro vystředění filtru před vstupním otvorem tubusu. Tyto šrouby se dodávají v různých průměrech, v závislosti na kategorii filtrů (ASTF - pro teleskopy / ASSF - pro spektivy / ASBF - pro binokuláry). Každý šroub má gumový obklad tvarovaný tak, aby se snadno nasunul na tubus dalekohledu a zároveň aby z tubusu nesklouzl.
 • Není potřeba žádné nástroje na seřizování a centrování šroubů. Šrouby jsou vyrobené tak, aby je bylo možno nasunout na vnější průměr tubus nebo na vnitřní (pokud je to vhodné) průměr tubusu. U teleskopů s korekční deskou bez rosnice (Maksutov-Cassegrain, Schmidt-Cassegrain ...) se nedoporučuje instalovat filtr do vnitřního průměru tubusu, ale doporučuje se filtr nasunout na vnější průměr.
 • Neotáčivé posuvné spojovací prvky z hliníku, které drží středící šrouby. Tyto kovové posuvníky jsou vybaveny opracovaným indikátorem, který směřuje ke značce nastavení.
 • Pokud si uživatel přeje vystředit příchytné středící šrouby pomocí šroubováku, jsou do šroubů ještě vloženy Phillips šroubky.
 • Vedle každého šroubu jsou stupnice s měřítkem pro snadnější přenastavení pro různé průměry tubusů.
 • Černé kluzné podložky jsou instalované tak, aby bezpečně zakryly celou délku nastavovacích štěrbin v hliníkovém rámu - aby se zabránilo průchodu slunečního světla skrz ostvory mimo filtr.
 • Pouze pro ASTF/BDSF-filtry: gumové kryty pro uzavření nepoužívaných štěrbin v hliníkovém rámu.
 • Tři bezpečnostní pásy, které zajišťují polohu filtru pomocí samolepicích podložek na suchý zip, bezpečně udrží objímku filtru i při nárazu větru, nebo nechtěném kontaktu s objímkou ...
 • Text upozorňující na přečtení návodu před použitím filtru je napsaný na kovovém rámu filtru.
 • Kartonový box pro bezpečný transport a uložení filtru.

Sada obsahuje: ASTF Filtr s průměrem od 80 do 200mm (podle výběru) se dvěma sadami středících šroubů dlouhých 38mm. 3 šrouby o průměru 10 mm a 3 šrouby o průměru 20 mm, nastavitelné na průměr trubky dalekohledu nebo rosnice. Navíc tři bezpečnostní pásky s lepidlem a třemi gumovými zátkami pro zakrytí nevyužitých otvorů, pokyny k montáži.