1 300 Kč

2-4 dny - V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.
ks

Výrobce: OmegonKód produktu: 33141Doprava a platba

Omegon Cheshire kolimační okulár - velmi snadná a přesná kolimace

Dlouhé kovové tělo kolimátoru se záměrným křížem.

Kolimátor Cheshire je velmi efektivní kolimátor, který umožní snadno a přesně seřídit souosost optických členů v zrcadlovém nebo čočkovém dalekohledu. S tímto kolimátorem budete schopni seřídit dalekohled během několika minut - zejména, pokud budete chtít dosáhnout vysokou přesnost pro fotografování.

Kolimace čočkových dalekohledů

Pokud centrujete čočkové dalekohledy (refraktory), pak uvidíte tolik odrazů, kolik je optických členů v soustavě. Dalekohled je dobře seřízený (zkolimovaný), pokud jsou všechny odrazy soustředěné do středu kolimačního okuláru.

Jednoduše sejměte kryt z objektivu, vyndejte diagonální zrcadlo z tubusu a přímo do výtahu v tubus zasuňte kolimátor. Použijte běžné denní světlo nebo posviťte na odraznou folii baterkou pod úhlem 45°a nasměrujte tak světlo do tubusu. Podívejte se do malého otvoru v okuláru. Uvidíte jeden nebo více malých jemných kroužků (většinou se překrývají) u středu. Upravte členy objektivu pomocí kolimačních šroubků na přírubě objektivu tak, aby se všechny jemné kroužky spojily do jednoho středového. To je vše. Dobře seřízený objektiv bude dávat lepší obraz.

Vlasnosti:

  • kolimační okulár pro efektivní přesnou kolimaci.
  • Dlouhý kovový tubusu pro přesnou kolimaci.
  • Záměrný kříž pro přesnější kolimaci.
  • Pevné kovové tělo kolimátoru.
  • Průměr 1,25".