DB-205

Na dotaz

6 200 Kč s DPH


ks

Diamondback 10x42 WP/2016 je vodotěsný dalekohled se střechovými hranoly se zvětšením 10x, průměrem objektivu 42mm a zorným polem 110m/1000m. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Diamondback 10x42 WP je vodotěsný dalekohled se střechovými hranoly se zvětšením 10x, průměrem objektivu 42mm a zorným polem 110m/1000m.

Dalekohled Dimanodback má menší rozměry a nižší hmotnost. Je opatřený vynikající optikou, která dává jasný a ostrý obraz. Dalekohled je vodotěsný a proti mlžení vnitřních částí je plněný argonem. Dalekohled je výborný na pozorování okolí, turistické výlety, ornitologii, obhlížení terénu a myslivost. Je možné jej používat i v nepříznivém počasí. Dalekohled má výhodný poměr cena/kvalita/výkon.

Optika

 • Optika dalekohledu má vynikající vlastnosti. Čočky okulárů a objektivů jsou vyrobené z kvalitního optického skla a všechny plochy jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami, které zvyšují účinnost průchodu světla sklem a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.

 • Hranoly jsou vyrobené z optického skla typu BaK4 a  jsou opatřeny fázovými vrstvami pro zvýšení ostrosti a kontrastu obrazu.

 • Zorné pole dalekohledu je 110m/1000m - výborné např. pro rychlé prohlédnutí krajiny nebo pro pozorování rychle se pohybujících objektů.

 • Dalekohledem je možné pozorovat i blízké objekty. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je již od 2metrů.

Mechanika a zpracování

 • Dalekohled je pečlivě mechanicky zpracovaný.

 • Tělo dalekohledu je vodotěsné a vnitřní prostory jsou plněné argonem, který brání mlžení a orosení vnitřních částí dalekohledu při velkých teplotních změnách a tím prodlužuje jeho životnost.

 • Otočné vysunovací očnice mají povrch potažený ergonomicky tvarovanou gumou, která výborně padne na oční jamky pozorovatele. Do okulárů se velmi pohodlně kouká.

 • Ostření je centrání a vnitřní. Ostřící šroub má jemný chod bez výraznějších vůlí.

 • Okuláry a objektivy jsou chráněné odnímatelnými krytkami. Okulárová krytka má oko pro uchycení na popruh - tím se zabrání jejímu ztracení. Objektivové krytky mají gumová oka, která jsou nasunutá na tubusy a tím jsou krytky chráněné proti vypadnutí a ztrátě. Pokud se dalekohled nepoužívá, doporučujeme zakrýt zejména okuláry. Jakékoli, byť i jen malé poškození povrchu okulárových čoček se projeví zhoršenou kvalitou obrazu.

 • Povrch těla dalekohledu je pogumovaný a ergonomicky tvarovaný. Dalekohled se velmi dobře drží a drážkování na povrchu skvěle snižuje možnost vyklouznutí pokud je dalekohled mokrý nebo namrzlý.  

Obsah balení

 • Sada obsahuje dalekohled, krytky okulárů a objektivů, popruh, brašnu a čistící utěrku.

Použití

 • Dalekohled je možné používat ve všech klimatických podmínkách - tedy i za děště nebo v mrazu

Záruka: firma Vortex poskytuje na dalekohledy tzv. VIP celoživotní záruku

Zvětšení
10x
Průměr objektivu
42mm
Typ hranolů
střechové, Schmidt-Pechan
Optický materiál
BaK4, optické sklo
Zorné pole
110m/1000m
Zorný úhel
6,3°
Průměr výstupní pupily
4,2mm
Vzdálenost výstupní pupily
15mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
2m
Mezioční vzdálenost
55-75mm
Očnice
pogumované, twist-up
Ostření
centrální, vnitřní
Dioptrická korekce
ano
Vodotěsnost
ano
Plnění inertním plynem
Ar
Fázové vrstvy
ano
Antireflexní vrstvy
FMC
Závit pro stativový adapter
ano
Rozměry
147x130mm
Hmotnost
618g
Barva
olivová

Kontaktujte nás!