4 550 Kč s DPH

2-4 prac. dny - V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení.
ks

Výrobce: Omegon Kód produktu: 50354 Doprava a platba Hmotnost: 0.6 kg

Speciální dalekohled s velým zorným polem umožní pohodlně pozorovat celá souhvězdí, hvězdná pole, otevřené hvězdokupy při menším zvětšení.

Hvězdy a celá hvězdná pole budou mnohem jasnější a čistější než při pozorování pouhým okem bez dalekohledu. Jako byste je viděli "super očima".

Žádný dalekohled ani jiný binokulár neposkytne takový pohled na noční oblohu.

Díky extrémně širokému zornému poli a optice s velkou světelností můžete krásně vidět celá souhvězdí a v nich mnohem více zářících hvězd než pouhým okem. Dojem je asi takový, jako byste se dívali na jasnou noční oblohu někde v horách, kde je čistá tma. Dalekohled zvýší viditelnost hvězd a budete moci pozorovat hvězdy až o 1,7mag. slabší než pouhým okem.

Kromě hvězd je tento dalekohled skvělý také na pozorování mraků na obloze. Rozliší jemné struktury v oblačných seskupeních.

Dalekohled může být také užitečný při sledování meteorických rojů. Díky velkému zornému poli a výborné světelnosti zachytíte stopy i slabších meteorů.

Vlastnosti :

 • pohodlné pozorování 26° velkého zorného pole
 • můžete pozorovat i s nasazenými brýlemi
 • kvalitní Galileiho optický systém s ostrým obrazem ve většině zorného pole
 • extrémně světelná optika se zvětšením 2,1x a průměrem 42mm
 • kvalitní optika s FMC antireflexními vrstvami
 • super široké zorné pole umožní pozorovat celá souhvězdí
 • Viditelná hvězdná velikost - 9,88mag.
 • můžete pozorovat mnohem více hvězd než pouhým okem - dokonce i v prostředí se světelným smogem
 • pokud umístíte oko do vzdálenosti výstupní pupily (9mm) je široké zorné pole dobře ostré asi do 80% průměru
 • pohodlné pozorování dokonce i s brýlemi
 • kovové tělo je voděodolné
 • ostření je na každé oko samostané
 • dalekohled má závit 1/4" pro připojení ke stativovému adapteru (není součástí).
 • dalekohled je možné použít i jako divadelní kukátko

Ve velkém zorném poli plném hvězd můžete objevit galaxii v Andromedě, otevřené hvězdokupy Chi a H v souhvězdí Persea, mlhovinu Laguna nebo se kochat úchvatným pohledem na Mléčnou dráhu. Všechny pohledy na jasnou hvězdnou oblohu jsou tímto dalekohledem úžasné.

Perfektní doplněk k hvězdářskému teleskopu.

Balení obsahuje: dalekohled, krytky, poutko na zápěstí, pouzdro

 

Dotazy na výrobek:

Průměr výstupní pupily 20 mm, se mi zdá dosti ztrátový...

Děkuji za připomínku - máte pravdu, průměr výstupní pupily je 20mm, a když se zřítelnice oka rozšíří v noci na 7-8mm, pak se ne všechno světlo z dalekohledu dostane do oka. V tomto případě, ale nejde o to získat z dalekohledu co nejvíce světla do oka, ale spíš o šířku zorného pole, v němž jsou vidět velké úseky např. velká hvězdná pole. Proto ten průměr výstupní pupily, který je až nesmyslně velký (20mm) vlastně není vůbec podstatný. Jde o to, že se díváte jakoby jinýma očima, které zvětšují 2,1x. Oči jsou relaxované, vnímají celou šířku zorného pole přímým i periferním viděním a neupínají se (nejsou dalekohledem zameřené) na nějaký objekt jako to bývá v dalekohledu. Přeji hezký den.

Okraje zoré pole nejsou tak ostře ohraničené jako je vidět u běžných kvalitnějších binokulárů...

Ano, okraje mi připadají takové, jakoby "plovoucí". To je dáno tím, že u Galileiho systému, kde je okulár tvořený rozptylkou, je virtuální výstupní pupila, která je uvnitř dalekohledu, takže ji vidíte skrz sklo okuláru a to vytváří ony, řekl bych " plovoucí" okraje zorného pole. Nicméně díky velké šířce zorného pole, toto nemá vliv na ostrost obrazu. Obraz je dobře ostrý tak v 85% průměru zorného pole. Je to běžný jev u Galileiho dalekohledů s velkou světelností. Jedná se o širokoúhlé kukátko (dalekohled), jehož hlavní předností je možnost vidět slabší hvězdy než jsou viditelné okem a celá souhvězdí v jednom pohledu.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 2,1x42
Zvětšení 2,1x
Průměr objektivu 42mm
Zorný úhel 26°
Průměr výstupní pupily 20mm
Vzdálenost výstupní pupily 9mm, 19mm
Antireflexní vrstvy FMC
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 1m
Ostření každý okulár zvlášť
Vodotěsnost ano
Dioptrická korekce ano
Závit pro stativový adapter ano
Optický materiál optické sklo
Hmotnost 375g
Dalekohledy OMEGON WF na souhvězdí