- 20%

4321502

3-5 dní V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

7 990 Kč s DPH

9 950 Kč

1 960 Kč s DPH (20%)

Vodotěsný monokulární dalekohled s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 20x-60x, průměrem objektivu 85mm a zorným polem 40m/1000m.

Dalekohled dává díky velkému průměru objektivu jasný obraz s kontrastem a věrným barevným podáním.  Má ve své cenové kategorii výbornou kvalitu optiky. Dalekohledem je možné pozorovat objekty již od vzdálenosti 8 metrů.

Optika:

 • Optická soustava obsahuje dvojčlenný achromatický objektiv s velkým průměrem 85mm. 

 • Dalekohled má optickou soustavu upravenou tak, že je možné pozorovat obraz přímo v ose objektivu. Toto je pohodlné například při pozorování z malého stativu vleže.

 • Okulár má velký průměr oční clony a velkou vzdálenost výstupní pupily. Okulár je opatřený vysunovací otočnou očnicí s pogumovaným povrchem.

 • Všechny optické prvky jsou vyrobeny z optického skla velmi dobré kvality a jsou opatřeny antireflexními vrstvami Bresser - FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.

Mechanika a zpracování

 • Dalekohled je vodotěsný a proti rosení vnitřních částí je plněný dusíkem. Povrch těla dalekohledu je pogumovaný.

 • Objektiv je opatřený vysunovací rosnicí / sluneční clonou, která odstíní nežádoucí boční paprsky a zabrání orosení vnější optické plochy. 

 • Zvětšení lze měnit otáčením zoomovacího kroužku na těle okuláru, kde je i stupnice zvětšení.

 • Okulár má vysunovací otočnou očnici s pogumovaným povrchem, která netlačí na oční jamku. Pokud chcete pozorovat s nasazenými brýlemi, je možné očnici necha zasunutou.

 • Tělo dalekohledu je nasazené v objímce s patkou, v níž je závit pro uchycení ke stativu. Tubusem lze v objímce otáčet kolem optické osy objektivu o 240° a nastavit tak dalekohled do nejpříhodnější polohy pro pozorování a pomocí aretačního šroubku jej v této poloze zajistit.

 • Ostření je vnitřní jednostupňové a je dostatečně přesné. Ostřící segment je umístěný na horní straně těla dalekohledu a je dobře ovladatelný.

 • Dalekohled je dodávaný v textilním zpevněném pouzdře s odnímatelnými kryty okuláru a objektivu. V tomto pouzdře jej lze ponechat i při upevnění na stativu během pozorování. V místě patky a ostřícího šroubu jsou v pouzdře vytvořeny otvory.

 • Rozměry dalekohledu: 480 x 100 x 100mm; hmotnost: 1750g

 • Dalekohled je možné umístit na fotografický stativ s min. nosností 3kg.

 • Dalekohled je možné použít i pro fotografování pomocí DSLR fotoaparátů - jako příslušenství je možné objednat adptery, které jsou určeny pro fotoaparáty Nikon a Canon EOS. ( art. No 49-20001 Nikon. / art. No. 49-21351 Canon EOS).

Obsah balení:

Součástí dodávky je dalekohled se zoom okulárem, krytky optiky a přepravní pouzdro.

PARAMETRY:

Název Condor 20-60x85 S
Art. No 4321502
Zvětšení 20-60x
Průměr objektivu 85mm
Zorné pole 40m/1000m při 20x
Zorný úhel 2,3°
Ostření jednostupňové
Průměr výstupní pupily 4.25mm - 1.4mm 
Optický materiál BaK4
Antireflexní vrstvy FMC
Očnice pogumovaná, twist-up
Vodotěsnost ano
Plnění plynem ano - dusík
Závit pro stativový adapter 1/4" v patce objímky
Rozměry délka 480mm
Hmotnost 1750g
Barva černá + olivová

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr)
20-60x85
Zvětšení
20-60x
Průměr objektivu
85mm

Kontaktujte nás!