Celestron - reduktor ohniskové délky 0,7 pro EdgeHD 9,25"

15 574 Kč s DPH
Momentálně nedostupné Sledovat dostupnost - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

Reduktor ohniskové délky pro teleskop Celestron EdgeHD 9,25".
Mění světelnost z f/10 na f/7.
Kvalitní optika s nízkou disperzí.
Vícenásobné antireflexní vrstvy.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 1500g.

Více

Výrobce: CelestronKód produktu: 94245

Na rozdíl od univerzálních reduktorů poskytuje tato redukce také adekvátní délku pro dosažení ohniskové roviny pro celou řadu fotografických zařízení.

Redukce 0,7X EdgeHD obsahuje čočky s extrémními indexy lomu, včetně lanthanových čoček s velmi nízkou disperzí. Výsledkem je, že zvláště vysoký kontrast, který nabízí optika Edge HD, zůstává nezměněný a nedochází k žádné chromatické aberaci ve velmi širokém spektrálním rozsahu.

Každý povrch skla/vzduchu v tomto systému čoček byl potažen několika antireflexními vrstvami, aby byla zajištěna maximální propustnost světla a věrnost barev. Všechny okraje čoček byly pečlivě začerněny, aby byly zcela potlačeny vnitřní odrazy.

Pečlivě CNC obrobené hliníkové pouzdro zajišťuje přesné rozmístění a správné vycentrování čoček. Kovové šroubovací víčko chrání redukci Edge-HD před prachem a poškozením, když se nepoužívá.

PARAMETRY:

  • Počet optických členů: 4
  • Délka k zadní ohniskové rovině: 146mm
  • Hmotnost: 1470g.

Postup instalace:

  1. Sejměte koncovku pro vizuální pozorování v zadní části tubusu dalekohledu.

  2. Ohnisková redukce našroubujte na výstupní závit v zdaní části tubusu (viz obrázek 1).

  3. Připojte T-Adaptér (prodává se samostatně) na zadní závit ohniskové redukce a  naněj upevněte kameru nebo DSLR fotoaparát.

Optimální backfokus pro fotografické přístroje je u EdgeHD 9,25” při f/10 a při použití reduktoru f/7 stejný - 146mm.

Volitelný T-Adaptér pro EdgeHD 9,25”/11"/14" (#93646) funguje v obou konfiguracích při použití s ​​DSLR, Nightscape nebo s jakýmkoli jiným fotoaparátem nebo kamerou s 55 mm zadním ohniskem.

Pro dosažení nejlepšího výkonu umístěte fotoaparát nebo kameru tak, aby byl senzor v oniskové rovině co nejpřesněji. Tedy aby vzdálenost od reduktoru k senzoru odpovídala uvedené hodnotě "backfokus". Nejlepší je zachovat optimální odchylku do 1-3 mm v závislosti na velikosti senzoru. Čím je senzor větší je udržení optimální vzdálenosti důležitější.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.