Celestron EQ montáž Advanced VX (AVX) GoTo
Kód produktu: 91519

Motorizovaná EQ rovníková montáž AVX s nosností do 13,6kg.
Vestavěná funkce PEC (korekce periodické chyby).
Ovladač Nexstar+
Možnost připojení WiFi modulu (není v sadě)
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti 27,5kg.
Více
Montáž AVX
-
Advanced VX je ideální montáž pro astrofotografii pomocí malých až středně velkých dalekohledů. Je vhodná pro teleskopy až do hmotnosti 13,6 kg.
-
Použití vysoce kvalitních materiálů, jako jsou CNC frézované hliníkové komponenty, litá ocel a nerezová ocel, zaručuje extrémní robustnost při nízké hmotnosti.
-
Díky korekci periodické chyby montáže PEC (Periodic Error Correction) vznikající velmi jemnými mechanickými nepřesnostmi převodů je výrazně snížena periodická chyba, která se vyskytuje u všech montáží s klasickými šnekovými převody. PEC tedy umožňuje i dlouhé expozice. Navíc můžete pohodlně sledovat objekty daleko za poledníkem, aniž byste museli okamžitě překlápět montáž. To znamená, že můžete bez přerušení pozorovat nejzajímavější část oblohy.
-
Vyšší hlava montáže zabraňuje nárazům dalekohledu či závaží do montáže během otáčení dalekohledu při průchodu objektu poledníkem a zároveň umožňuje dalekohled použít od 7° zeměpisné šířky až do 77° z.š.
-
Rychlost otáčení kolem os je nastavitelná v devíti krocích s maximem 4° za sekundu.
-
Advanced VX má také podstatně širší základnu a silnější hodinový motor než jeho předchůdce, což zvyšuje stabilitu i při používání těžkých tubusů.
-
Vylepšené motory mají vysoký točivý moment a dokáží lépe kompenzovat malé hmotnostní nevyváženosti.
-
Zkušení fotografové ocení, jak snadno lze montáž přepravit na místa s tmavou oblohou.
-
Pokud s astronomií nebo astrofotografií teprve začínáte, Advanced VX vám může pomoci usnadnit první kroky a zároveň bude poskytovat dobré služby po mnoho let.
-
Montáž je pro upevnění tubusu osazená rybinovou drážkou pro lišty typu Vixen / Celestron styl CG-5 a CGE (ne pro širokou 3” lištu Losmandy).
Obsah balení: EQ montáž Advanced VX, 1x 5,4kg závaží, GoTo systém Nexstar+ s ručním ovladačem, ocelový stativ, 12V DC napájecí kabel do autozásuvky.
Podpora, návody a software ke stažení (angličtina):
PARAMETRY:
MONTÁŽ | |
Typ montáže | EQ rovníková montáž |
Max. nosnost | 13,6kg |
Stativ | ocelový, výškově stavitelný 112cm - 162cm, průměr nohou 50,8mm (2") |
Rozsah zeměpisné šířky | 7° - 77° |
Hmotnost montáže bez stativu | 7,71kg |
Hmotnost stativu | 8,16kg |
Výška | 112cm - 162cm |
Závaží | 1x 5,4kg |
Rychlosti otáčení | 9 rychlostí, max. 4°/s |
Rychlosti sledování | siderická, solar a lunární |
Režimy sledování | EQ Nord, EQ South |
Naváděcí a vyhledávací systém GoTo NexStar+ | 40 000+ objektů, 100 uživatelsky definovaných programovatelných objektů. Rozšířené informace o více než 200 objektech |
Ruční ovladač | 2řádkový x 18znakový podsvícený displej z tekutých krystalů, 19 tlačítek s LED podsvícením, USB 2.0 port pro připojení k PC |
Software | Celestron Starry Night Special Edition Software a SkyPortal App |
Způsob připojení teleskopu | rybinová drážka pro lištu CG-5 a CG-E |
Počet portů OUT | 3x AUX port (1x pro ruční ovladač + 2 volné) |
Port pro Autoguider | ano |
USB port | 1x USB vstup ruční ovladač |
Napájení | 12V/3,5A DC (+ na středu) |
Motory | DC servo motory |
Procedura nastavení | 2-Star Align, 1-Star Align, Solar System Align, Last Alignment, Quick Align |
PEC - korekce periodické chyby montáže | ano |
Celková hmotnost | 27kg |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
Max. nosnost | 14kg |
---|---|
Dalekohledy CELESTRON | Advanced VX |
Montáže CELESTRON | AVX |