Novinka

4 975 Kč s DPH

3-5 prac. dní - V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit na cca 7dní. Děkujeme za pochopení.
ks

Malý čočkový teleskop s achromatickým objektivem.
Průměr objektivu 80mm | ohnisková délka 400mm | aperturní poměr f/5
Dodávaný spolu se stativem a batohem.
Součástí jsou 3 okuláry a převracející hranol.
Vhodný na astronomická pozorování i běžné pozorování okolí během dne.

Zásilka obsahuje 1 balík: 63x32x17cm | hmotnost 4kg.

Více

Výrobce: Bresser Kód produktu: 9621800 Doprava a platba

Malý čočkový dalekohled s achromatickým objektivem.

Limitovaná edice.

Velmi praktický cestovní teleskop dodávaný spolu se stativem s pákovou hlavou a pevným batohem.

Dalekohled je výborný pro přehledné pozorování hvězdných polí na noční obloze, Měsíce, jasných planet. Je vhodný jako první teleskop pro začínající pozorovatele i pro zvídavé děti.

Součástí je převracející hranol, který dává výškově i stranově správně orientovaný obraz a umožní pozorovat pozemské objekty nebo např. letící letadla během dne.

Klasický dalekohled s čočkovým achromatickým objektivem o průměru 80mm, ohniskovou délkou 400mm a světelností f/5.

Teleskop je dodávaný včetně stativu s pákovou hlavou a cestovního batohu.

Malý, lehký a praktický cestovní teleskop:


ideální pro děti i začínající, či příležitostné pozorovatele. Výborný pro pozorování Měsíce, vyhledávání jasných planet, dvojhvězd a dalších jasnějších objektů na noční obloze, ale i pro pozorování okolní krajiny a přírody.

Night Explorer poskytne začátečníkům i dětem zcela nový pohled na hvězdnou oblohu, Měsíc, jasné planety, dvojhvězdy, ale také na přírodu v okolí.

Pokud zatím nemáte s astronomickými dalekohledy žádné zkušenosti nebo byste chtěli svému dítěti věnovat funkční a smysluplný dárek, doporučujeme tento malý čočkový dalekohled. Snadno se ovládá, je stabilní při pozorování a spolu s mapou oblohy (tištěnou nebo z aplikace - nejsou součástí) se můžete naučit orientovat na obloze tak, jako to ovládali naši předkové.

Teleskop má větší zorné pole a je výborný pro pozorování rozlehlejších hvězdných oblastí. Menší zvětšení poskytne ostřejší obraz. Poznámka: pro kvalitnější obraz při zvětšeních více než 80x, při němž např. lépe rozpoznáte detaily na kotoučcích planet, již potřebujete kvalitnější dalekohled, jehož cena je však mnohem vyšší než u této sestavy. Přesto tento malý teleskop i se setovými okuláry velmi pěkně vykreslí hlavní velké oblačné pásy na Jupiteru a prstence kolem planety Saturn.

Dalekohled je ideální nejen pro děti, ale také pro zkušenější pozorovatele, kteří si jej mohou vzít na cesty za jasnou oblohou, na dovolenou nebo jen tak do přírody, nebo jej můžete pohodlně umístit na balkon, či terasu s výhledem. Díky praktickému madlu na stativu a nízké hmotnosti mohou celý komplet velmi pohodlně přenášet i děti. Součástí je batoh na transport i uskladnění teleskopu.

Achromatický objektiv:

 • Objektiv je dvoučlenný achromat. Má průměr 80mm, ohniskovou délku 400mm a světelnost f/5.

 • Teleskop má velké zorné pole a je výborný pro pozorování větších hvězdných polí a vyhledávání jasnějších mlhovin, galaxií a hvězdokup.

 • Zvětšení poskytované dalekohledem je ideální také na pozorování Měsíce, kráterů, pohoří a dalších útvarů na měsíčním povrchu.

 • Antireflexní vrstvy MC zlepšují přenos světla a kontrast obrazu.

 • Velmi dobrá kvalita achromatického objektivu.

Diagonální hranol:

 • Součástí teleskopu je 90° diagonální převracející hranol, který srovnává převrácený obraz stranově i výškově. Můžete pohodlně pozorovat pozemské objekty, jejichž obraz je v teleskopu stranově i výškově správně orientovaný, jako u běžných binokulárů nebo spektivů. Během dne tedy můžete pozorovat i okolní přírodu.

Kompaktní rozměry:

 • Dalekohled je kompaktní a lehký. Můžete jej snadno přenášet. Sestavení je velmi rychlé, snadné a intuitivní. Na rozdíl od delších hvězdářských dalekohledů je tento velmi dobře skladný a přenosný a dobře se jím manipuluje. Zároveň je díky malé délce mnohem stabilnější a obraz je lépe pozorovatelný.

 • Teleskop je ideální nejen pro děti, ale také na cestování za jasnou oblohou, na dovolenou nebo jen tak do přírody. Snadno jej můžete umístit i na malý balkon, či terasu s výhledem.

 • Součástí je pevný batoh určený na transport i uskladnění teleskopu.

  Okuláry:

  • Součástí sady jsou tři okuláry o standardním průměru 31.7mm (1.25") s ohniskovou délkou 20mm, 12.5mm a 4mm, které dávají zvětšení 20x / 32x / 100x. Okulár 4mm je dodávaný spíš "do počtu". Díky chromatické vadě jej pravděpodobně moc nevyužijtete, ale můžete si alespoň vyzkoušet, jak vypadá obraz při velkém zvětšení v krátkoohniskovém achromatickém teleskopu a přeci jen při pozorování planet Jupiter, Saturn a Mars docela dobře ukáže větší koutoučky planet.

  • Dalekohled má výtah ostření o průměru 31,7mm (1,25"). K teleskopu je tedy možné použít i jiné okuláry o průměru 31,7mm (1,25"). Pokud použijete kvalitnější okuláry (např. Plossl), výsledná kvalita obrazu se zlepší. Další vhodné okuláry můžete vybrat na našich stránkách v sekci Okuláry. Velmi dobře s tímto teleskopem fungují i zoomovací okuláry, díky nimž můžete plynule měnit zvětšení. Již i ty nejlevnější z nich dávají pěkný obraz. Výhodné jsou také pro pozorování přírody a pozemských objektů.

  • Výsuv výtahu ostření je až 58mm a zajišťuje jej kovový hřebenový převod. Ostření je dostatečně přesné a pohodlné.

  • K teleskopu lze dobře připojit i DSLR zrcadlovku bez objektivu. K tomu budete potřebovat adapter z 1.25" / T2 obj.č. 33230 a T-2 kroužek pro vaši značku DSLR zrcadlovky (Canon, Nikon...). Ostření se pak provádí manuálně. Rovněž můžete použít adapter pro uchycení chytrého telefonu (volte podle rozměrů telefonu) např. Hama Smartphone adapter. Pro pořízení snímků Měsíce a přírody během dne a pro natáčení videa, případně pro sledování živého obrazu je vhodná malá kamera MikrOkulár FullHD obj.č. 5913650, kterou snadno připojíte k PC pomocí USB kabelu a ostření je díky většímu obrazu na monitoru mnohem snazší než u DSLR zrcadlovky anebo na chytrém telefonu. Obraz z kamery je ve FullHD kvalitě.

  Praktický stativ:

  • Dalekohled je dodávaný spolu se skládacím stativem s nastavitelnou výškou (60-158cm), který poskytuje stabilní oporu při pozorování.

  • Díky pákové hlavě lze teleskopem snadno otáčet a pohodlně vyhledávat objekty.

  • Rychloupínací destička se stativovým šroubem 1/4" umožní rychlé upevnění teleskopu ke stativu.

  • Základní výška stativu při vysunutí nohou na max. je 130cm. Středová výsuvná osa s kovovým hřebenem s kličkovým ovládáním má délku 28cm. 

  • Délka jednotlivých segmentů nohou je 36, 37, 40cm.

  • Stativ lze používat také v kombinaci např. s fotoaparáty nebo jinými dalekohledy, či spektivy.

  • Ve spodní části stativu je háček pro zavěšení brašny nebo závaží pro získání lepší stabilty např. ve větrném počasí.

  • Stativ má praktické madlo pro pohodlné přenášení. Díky nízké hmotnosti mohou celý komplet snadno přenášet i děti.

  • Patky na spodní části stativu jsou gumové a dobře zajišťují celkovou stabilitu.

  • Součástí stativu je přepravní pouzdro z pevné tkaniny.

  VLASTNOSTI:

  • Achromatický objektiv o průměru 80mm s ohniskovou délkou 400mm. Světelnost f/5.

  • Všechny vnitřní stěny tubusu jsou opatřené matnou černou barvou proti nežádoucím odleskům.

  • Tubus o celkové délce 400mm je hliníkový a na povrchu šedě lakovaný. V přední části tubusu je hluboká rosnice.

  • Ostření je řešené pomocí kovového hřebínku. Jednostupňové, ale dostatečně jemné pro přesné zaostření. Délka výsuvu výtahu ostření je 58mm. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost s okulárem 20mm je cca 14m.

  • Objektiv je chránený hlubokou rosnicí.

  • Okuláry v sadě - 20mm, 12.5mm a 4mm dávají zvětšení 20x / 32x / 100x. Průměr okulárů je 1,25" (31.7mm).

  • Dalekohled má široké zorné pole, takže není potřeba žádný hledáček.

  • Převracející 90° hranol.

  • Stativ s měnitelnou výškou v rozmezí 60-158cm.

  • Držáček pro oporu Smartphonu (nastavitelný pro šířky 55-80mm). (Nejedná se o fotoadapter, ale pouze o podpůrnou podložku pro lepší stabilitu při snímání obrazu chytrým telefonem). Můžete snáze pořizovat vlastní snímky Měsíce nebo okolní přírody.

  Součástí dodávky je: dalekohled, stativ, okuláry, podložka pod smartphone, brašna na stativ, batoh na dalekohled, krytky optiky, diagonální převracející hranol.

  Záruka: 2 roky ze zákona. Jedná se o limitovanou edici.

  Názor: teleskop má ve své cenové kategorii velmi dobrý achromatický objektiv. Velké zorné pole je výhodou při pozorování rozlehlejších hvězdných oblastí a vyhledávání jasnějších hvězdokup, galaxií a mlhovin. Výborný je pro pozorování Měsíce, případně Slunce (POUZE se speciálním slunečním filtrem).

  Malý lehký dalekohled na dobrém stativu se snadno ovládá. Krátký tubus je na rozdíl od dlouhých teleskopů (s ohniskovou délkou 600mm a více) stabilnější a lépe s jím manipuluje. To je velmi praktické zejména pro děti a začátečníky, kteří se učí orientaci na obloze, pro vyhledávání objektů, ale také při samotném pozorování, kdy je obraz stabilnější. Zároveň je krátký tubus velmi praktický při pozorování okolní přírody.

  Max. využitelné zvětšení je u krátkoohniskových achromatických objektivů limitované barevnou vadou, proto je u i tohoto dalekohledu max. využitelné zvětšení cca 100x (počítejte i při použití kvalitních okulárů s chromatickou vadou). Poznámka: pro běžné pozorování detailů na koutoučcích planet, případně rozlišení jemných detailů na porchu Měsíce, jemnějších struktur mlhovin nebo dokonce astrofotografii "deep sky" objektů je zapotřebí teleskop s kvalitnější optikou, který je samozřejmě mnohem dražší. Přesto tento malý teleskop i se setovými okuláry velmi pěkně vykreslí hlavní velké oblačné pásy na Jupiteru a prstence kolem planety Saturn.

  Pro začátky a příležitostné pozorování noční oblohy i okolní přírody je tento teleskop výborný. 

  Výhodou dalekohledu je 90°diagonální hranol, který převrací obraz, takže je možné pohodlně pozorovat také okolní přírodu a pozemské objekty nebo přelety letadel.

  Pro příležitostné pozorovatele, děti a začátečníky je tento dalekohled velmi praktický.

  Další bonus u této sestavy je poměrně kvalitní stativ s pákovou hlavou, který lze použít nejen pro teleskop, ale i pro fotoaparát, kameru nebo jiný dalekohled, či optický přístroj.

  Díky malým rozměrům, nízké hmotnosti a praktickému madlu na stativu lze dalekohled snadno přenášet. V kufru auta také nezabere mnoho místa.

  PARAMETRY:

  Název NightExplorer 80/400 AZ
  Optický systém, typ objektivu čočkový, achromatický, MC antireflexní vrstvy
  Průměr objektivu 80mm, vnější průměr rosnice je 102mm
  Ohnisková délka
  400mm
  Aperturní poměr (světelnost)
  f/5
  Rozlišovací schopnost (Dawes)
  1,45" (teoretická)
  Mezní hvězdná velikost
  12,11mag (teoretická)
  Okuláry v sadě

  20mm (20x), 12.5mm (32x) a 4mm (100x)

  Průměr okulárů je 1,25" (31.7mm).

  Ostření kovový hřebínek (31,7mm)
  Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
  cca 14m (s okulárem 20mm)
  Průměr výstupu pro okuláry
  1,25" (31,7mm)
  Rosnice
  ano
  Montáž / stativ

  azimutální stativ s pákovou hlavou (60-158cm),

  max. výška při vysunutí nohou je 130cm,

  centrální výsuvná osa s kovovým hřebenem a kličkou má délku 28cm.

  praktické madlo pro přenášení

  Uchycení k montáži
  stativový závit 1/4"
  Rozměry a hmotnost tubusu cca 98 x 400mm | 1,2kg (včetně příslušenství)
  Celková hmotnost
  2,7kg

  TIP:

  K teleskopu lze také velmi dobře použít sluneční filtr vyrobený ze speciální folie opatřené certifikovaným slunečním filtrem obj.č. 0310300 Expoler Scientific Solarix

  Pouze je potřeba být obezřetný a při pozorování Slunce poučit děti a neznalé osoby s pravidly použití filtru, aby bylo pozorování Slunce bezpečné pro jejich oči.

  Speciální folie má rozměr A4 a z přiložené šablony lze při troše zručnosti vytvořit filtr pro nasazení na tubus teleskopu i speciální brýle na pozorování Slunce. Již se všemi základními okuláry dodávanými k teleskopu lze velmi dobře pozorovat sluneční skvrny, případně zatmění Slunce a přelety letadel nebo ISS před slunečním kotoučem.

  Slunce a přelety letadel nebo ISS před slunečním kotoučem.

    

  Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

  Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

  Typ objektivu čočkový achromat
  Průměr objektivu 80mm
  Ohnisková délka 400mm
  Relativní apertura f/5
  Dalekohledy BRESSER Space Explorer