Bresser Junior dětský teleskop 70/400mm + batoh

2 375 Kč s DPH
Momentálně nedostupné - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

Malý dětský dalekohled na pozorování Měsíce, noční hvězdné oblohy i pozemských objektů během dne.
Čočkový objektiv o průměru 70mm.
Ohnisková délka 400mm.
Dodávaný s okuláry H6mm (66x) / H12mm (33x) / H20mm (20x).
Diagonální hranol pro snadné pozorování v nadhlavníku.
Převracející člen 1,5x -pro pozorování pozemských objektů i během dne.
Držáček pro chytrý telefon usnadní pořízení fotografií Měsíce.
Batoh pro uložení a snadné přenášení dalekohledu, stativu a příslušenství.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 2,5kg.

Více

Výrobce: BresserKód produktu: 8850610B4K000

Malý dětský dalekohled na pozorování Měsíce, noční hvězdné oblohy i pozemských objektů během dne.

Jedná se o jednoduchý čočkový dalekohled s univerzálním využitím za velmi dobrou cenu. Může to být první dalekohled pro děti od cca 8-mi let, které by si chtěly vyzkoušet pozorovat Měsíc, jasné planety, ale i pozemské objekty a okolní krajinu během dne. Mohou se samostatně naučit používat teleskop a vyhledávat na obloze jasné hvězdy, rozlišovat jasnější dvojhvězdy a orientovat se mezi množstvím hvězd a poznávat souhvězdí.

Malý hvězdář si může postavit dalekohled na stolek, zamířit na Měsíc a začít objevovat nový svět. V dalekohledu pěkně rozpozná měsíční moře, pohoří i jednotlivé krátery.

S mapou oblohy po ruce, tištěnou nebo třeba i jako aplikací na Smartphonu, se může začínající pozorovatel naučit orientovat na obloze a dalekohled pak zamířit na jasné objekty jako jsou např. planety Jupiter, Saturn, Venuše, Mars nebo rozeznat jasnější dvojhvězdy, najít kde jsou na obloze jasné hvězdokupy a galaxie.

Pouhý pohled na jasnou hvězdnou oblohu v nás může vyvolávat různé pocity. Pokud zamíříte dalekohled na hvězdy, pak budete mít radost z nalezení hvězdných objektů v zorném poli dalekohledu.

Tento malý jednoduchý dalekohled je vhodný pro úplně samostatné začátky. Díky kratšímu tubusu má lepší stabilitu než delší dalekohledy, přesto pro začátky poskytuje dobrý obraz i dostačující zvětšení.

Teleskop a stativ včetně příslušenství lze uložit do batohu a děti si jej mohou pohodlně nosit zcela samostatně a mít jej s sebou, kdekoli budou chtít. 

 

Jedná se o jednoduchý teleskop, který zobrazí krátery, pohoří a další výraznější útvary na povrchu Měsíce. Při větším zvětšení se mohou projevit barevné vady v obraze na kontrastních přechodech, které však nejsou v této cenové kategorii výrazné a nebrání prvním zážitkům z objevů dosažených zcela samostatně.

Dalekohledem je možné pozorovat i pozemské objekty během dne. K tomu, aby obraz nebyl převrácený slouží převracející diagonální hranol a součástí je i převracející člen, který zároveň násobí zvětšení 1,5x. Díky němu dostanete zvětšení 30x, 50x, 99x.

Pro snadné vyhledávání slouží optický hledáček 5x24.

Stativ je přizpůsobený dětem, takže je poměrně nízký a lze jej výškově nastavit od cca 55cm - 125cm. Nohy stativu jsou užší a pro lepší stabilitu doporučujeme používat spíše nižší výšku a umístit stativ např. na pevnou vyvýšenou podložku (pevný stolek).

Součástí je adapter (podložka) pro pohodlnější fotografování jasných objektů (např. Měsíce) pomocí chytrého telefonu. Vzhledem k ceně neočekávejte jasně ostré snímky (záleží také hodně na šikovnosti), ale pro získání prvních vlastních snímků Měsíce a zkušeností je adapter dostačující.

UPOZORNĚNÍ: Nenechávejte děti a nepoučené osoby s teleskopem (zejména během dne) bez dozoru zodpovědné osoby. Nesměrujte dalekohled na Slunce ani do jeho okolní blízkosti. Při pohledu do Slunce bez speciálního slunečního filtru, i jen na malý okamžik, může dojít k nevratnému poškození zraku!!!

VLASTNOSTI:

  • Čočkový objektiv o průměru 70mm.

  • Ohnisková délka 400mm.

  • Dodávaný s okuláry  H6mm (66x) / H12mm (33x)  / H20mm (20x). Průměr okulárů je 1" (2,5mm).

  • Diagonální převracející hranol pro snadné pozorování v nadhlavníku i pro pozorování pozemských objektů během dne. Obraz je výškově i stranově správně orientovaný.

  • Převracející člen 1,5x pro pozorování pozemských objektů i během dne. Obraz je výškově i stranově správně orientovaný.

  • Držáček pro chytrý telefon usnadní pořízení fotografií Měsíce.

  • Batoh pro uložení a snadné přenášení dalekohledu, stativu a příslušenství.

  • Sada obsahuje vše potřebné vybavení pro pozorování.

  • Rozměry: stativ 55-125cm | tubus 47 x 15 x 15 cm | batoh 45 x 30 x 11cm

  • Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 2,5kg.

Balení obsahuje: dalekohled, tři okuláry, diagonální zrcátko, převracející člen, držáček pro chytré telefony, krytky, stativ a batoh

TIP: na pozorování nemusíte čekat až do úplné tmy, zkuste se těsně po západu Slunce dívat, jak obloha pomalu tmavne a začínají se na ní objevovat první hvězdy. Často také již nad západní obzorem uvidíte Měsíc nebo jasné planety.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu čočkový achromat
Průměr objektivu 70mm
Ohnisková délka 400mm
Relativní apertura f/5,7
Dalekohledy BRESSER Junior