47565

Nedostupné

4 900 Kč s DPH

Vodotěsný dalekohled s HD optikou, praktickým designem s otevřeným středovým můstkem a široký zorným polem.

HD (High Definition) optický systém s vysokým rozlišením.

Optika dalekohledu je vyrobená z kvalitního optického skla v HD provedení. Obraz je jasný, čistý a ostrý - můžete v něm rozlišit i velmi jemné detaily. Nejedná se sice o apochromatickou optiku, ale obraz je krásně jasný a výborně ostrý - rozlišíte v něm i velmi jemné detaily.

Hranoly Schmidt-Pechan jsou vyrobené z optického skla BaK4.

Hranolový systém s vícenásobnými antireflexními dielektrickými vrstvami umožní vyrobit dalekohled menších rozměrů, který můžete mít téměř vždy s sebou.

Vícenásobné antireflexní vrstvy FMC.

Všechny optické plochy na přechodu sklo/vzduch jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami FMC. Díky tomu má dalekhled obraz s věrným podáním barev a vysokým kontrastem.

Široké zorné pole

Dalekohledy Talron mají široké zorné pole, díky kterému můžete pohodlně pozorovat i pohybující se objekty nebo prohlédnout velkou část krajiny.

Pozorování blízkých objektů již od 3,5 metrů.

Optická soustava je navržená tak, že můžete pozorovat i velmi blízké objekty. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je již od 3,5m.

Pogumované očnice typu twit-up.

Dalekohled má otočné vysunovací očnice, které mají pogumovaný povrch. Nastavením polohy očnic si můžete zvolit optimální ohraničení zorného pole, které vyhovuje vašim očím.

U tohoto dalekohledu jsou očnice docela silné, takže z vlastní zkušenosti, je příjemné nechat je zasunuté nebo povytáhnout pouze na první zarážku. Pohled do dalekohledu je pak velmi úchvatný. Vidíte celé široké zorné pole.

Design s otevřeným středovým můstkem.

Dalekohledy s tímto designem se velmi dobře drží. Rukou můžete obejmout větší plochu tubusu a máte tak pocit jistějšího úchopu, který zlepšuje stabilitu během pozorování.

Tělo dalekohledu je vodotěsné a vnitřní prostory jsou plněné dusíkem.

Dalekohled je těsněný systémem "o-kroužků" a díky tomu jej můžete používat i v deštivém počasí. Protože je dalekohled plněný dusíkem, nedojde při prudké změně teplot (při přechodu ze studeného do teplého prostředí) k zamlžení vnitřních částí konstrukce ani optických ploch - prodlužuje se tak životnost celého dalekohledu.

Přesné a jemné ostření.

Otřící kolečko umístěné mezi okuláry je vyrobené z hliníku a má povrch velmi jemně rýhovaný. Výborně se tím ostří. Pokud pozorujete vzdálený objekt a chcete přeostřit na bližší, stačí otočit kolečkem ostření doprava a můžete pozorovat proostřený obraz blízkého objektu. Většina dalekohledů má chod ostření v opačném směru - ostření u dalekohledů Talron je mnohem přirozenější.

Dioptrická korekce.

Na pravém okuláru je nastavitelná dioptrická korekce. Pokud potřebujte seřídit zaostření obrazu na každé oko trochu jinak, můžete použít dioptrickou korekci.

Závit pro stativový adaptér.

Pokud průběžně sledujete jedno stejné místo (třeba co se děje v ptačím hnízdě nebo na krmítku), může být užitečné, upevnit dalekohled ke stativu a nechat jej namířený na jedno místo. Připojení ke stativu využijete také vždy, když potřebujete zvýšit stabilitu obrazu během pozorování, díky čemuž můžete pozorovat více detailů. Stativový adapter a stabilní stativ s dostatečnou nosností můžete zakoupit jako příslušenství. Stativový adapter našroubujete do závitu na středovém můstku dalekohledu a připevníte ke stativu.

Brašna a popruh

Dalekohled je dodávaný v pevné textilní brašně.  Díky širokému popruhu můžete daleohled snadno zavěsit na krk.

Základní parametry:

Zvětšení: 10x

Průměr objektivu: 42mm

Zorné pole: 106m/1000m

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 3,5m

Rozměry: 155x130x65mm

Hmotnost: 720g

Součástí balení je: dalekohled, krytky, brašna, popruh, antistatická utěrka.

Názor po otestování dalekohledu: dalekohled, který dává jasný a čistý obraz s rozlišením detailů. Příjemný úchop, kvalitní zpracování vynikající optika. Trochu silnější očnice, ale ty doporučuji nechat zasunuté, nebo vysunout jenom na první stupeň a dalekohled pouze mírně zapřít o oční jamky - pak je možné si vychutnat celé široké zorné pole. Obraz je pěkně rovnoměrně ostrý i v krajích - má velký "sweet spot".  V této cenové kategorii je to vynikající dalekohled. Více ze zkoušení dalekohledu...

Rozměr (zvětšení x průměr)
10x42
Zvětšení
10x
Průměr objektivu
42mm
Typ hranolů
střechové
Zorné pole
106m/1000m
Zorný úhel
6,1°
Průměr výstupní pupily
4,2mm
Vzdálenost výstupní pupily
18mm
Antireflexní vrstvy
FMC
Fázové vrstvy
ne
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
3,5m
Ostření
centrální, vnitřní
Mezioční vzdálenost
56-76mm
Očnice
pogumované, twist-up
Vodotěsnost
ano
Plnění inertním plynem
N2
Dioptrická korekce
ano
Závit pro stativový adapter
ano
Optický materiál
BaK4
Hmotnost
720g

Kontaktujte nás!