3782

Nedostupné

10 700 Kč s DPH

Vodotěsný dalekohled s velmi širokým zorným polem (142m/1000m) a ED optikou, který dává jasný a ostrý obraz - doporučujeme.

Dalekohled Frontier ED má velké zorné pole a menší rozměry - dobře se vejde do batohu. Je vhodný na ornitologii, myslivost, turistiku a pro běžné pozorování přírody a okolí. Dalekohled má vynikající kvalitu optiky, která dává jasný a ostrý obraz s vysokým rozlišením i jemných detailů. Ergonomický design otevřeného spojení tubusů umožní pohodlné a pevné držení. Dalekohled lze používat i ve špatném počasí např. v dešti a v mrazu. Dalekohledem je možné pozorovat i velmi blízké objekty. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 2m.

Popis vlastností:

 • Objektivy o průměru 43mm s nízkodisperzním ED členem eliminujícím barevnou vadu a zvyšujícím ostrost obrazu.
 • Zvětšení 8x.
 • Velké zorné pole - 142m/1000m.
 • Hranoly z optického skla BaK4 s fázovými vrstvami pro dosažení jasného a ostrého obrazu.
 • FMC - vícenásobné antireflexní vrstvy Hawke pro zvýšení prostupnosti světla mají vliv na jasnost a kontrast obrazu.
 • Nejkratší zostřitelná vzdálenost již od 2 metrů.
 • Tělo dalekohledu je vyrobené ze slitin hořčíku, je pogumované a ergonomicky tvarované.
 • Dalekohled je vodotěsný a proti mlžení vnitřních částí je plněný inertním plynem.
 • Očnice jsou vysunovací otočné s pogumovaným povrchem a dobře padnou na oční jamky. Pokud nosíte brýle, je možné nechat očnice zasunuté a pozorovat s nasazenými brýlemi.
 • Vzdálenost výstupní pupily je 16.6mm.
 • Ostření je centrální vnitřní, ovládá se středovým šroubem a je velmi přesné a jemné - 1.8 otočky / 2m.
 • Na pravém okuláru je tzv. dioptrická korekce, pomocí níž lze zaostření upravit přesně podle očí pozorovatele.

Balení obsahuje: dalekohled, pevnou brašnu, krytky okulárů a objektivů, čistící utěrku a široký neoprenový popruh.

Výběr z recenze dalekohledu na Birdforum.net  - z roku 2008

Ergonomie:

Tento dalekohled má stejný design otevřeného středového mostu, který pochází z dalekohledu Swarovski EL. Mezera mezi dvěma závěsy není tak široká jako u Swarovski dalekohledů, ale účinek je téměř stejný. Hmotnost dalekhledu je pocitově mnohem menší, než je skutečnost, protože uživatel je schopen obejmout rukama většinu tubusů. 

Kolečko pro ovládání ostření je velké a dobře umístěné na středovém závěsu dalekohledu. Rychlost zaostřování je na dnešní standardy pomalejší. K přeostření z blízké vzdálenosti na nekonečno je potřeba otočit 2,5x. Jak jsem již zmínil v dřívěhších recenzích, jeví se mi to naopak jako výhoda, protože to umožňuje uživateli proostřit i ten nejjemnější detail v obraze. Chod ostření je trochu tužší, ale přínosem je, že zde neí žádná výrazná vůle.

Okraje očnic jsou otočné a vysunovací se třemi zarážkami. Povrch je pogumovaný a hlavně mají zaoblené konce, takže se zvýší pohodlí při zapření o oční jamky. Vnější antireflexní vrstvy okulárů mají nádech do zelena.

Optický výkon

Pohled dalekohledem Frontier ED je jasný, čistý, s vynikajícím kontrastem a vynikající ostrostí. Zorné pole je také neuvěřitelně široké a velmi ploché bez výrazného soudkovitého zkreslení.Ostrost obrazu v krajích zorného pole je úžasná a opět se soupeří se špičkovými značkami na evropských výrobců. Co se týká barevného podání - Frontier ED nabízí nejlepší neutrální podání barev, které jsem kdy viděl. Dokonce i u dalekohledů Nikon SE a Zeiss FL jsem zaznamenal slabší posun k teplejším odstínům obrazu. Co se týká kontrastu, blíží se Frontier ED kvalitám, které jsou vidět u dalekohledů Leica Trinovid a trochu Zeiss Conquest. Obraz má velmi přirozený kontrast s rozlišením jemných rozdílů. Obraz s tímto přirozeným kontrastem je pro oči velmi uklidňující. Mohli byste se dívat velmi dlouhou dobu, aniž by se oči unavily. Černá barva vypadá trochu tmavší vůči světlejším barvám.

Zorné pole a úroveň zkreslení v okrajích. Frontier ED nabízí v podstatě stejný pohled typu Zeiss FL. Středové pole obrazu je neuvěřitelně ostré, jak z pohledu kontrastu, tak v rozlišení detailů. Vnější část zorného pole je zatížená znatelnějším zkreslením. V procentech průměru je to podobné jako u Zeiss FL - střed do 65-75% je ostrý, dalších 15-20% nabízí mírné zhoršení ostrosti, ale je stále použitelné, vnějších 10-15% je rozostřených. Vypadá to jako mírně zakřivené pole, protože rozdíl v ostrosti lze zkorigovat mírným doostřením. Vnější okraj zorného pole ze jeví stále plochý (bez soudkovitého zkreslení).

Pokud jde o šířku zorné pole, Frontier ED má širší zorné pole než Promaster ED nebo Meopta Meostar. V přímém srovnání jsem viděl výrazně širší skutečné zorné pole u dalekohledu Frontier ED. To, co je důležité je šířka skutečně viditelného pole - uvedená specifikace říká, že je to 142m/1000m. Neexistuje žádný další binokulár v této cenové kategorii, který by se jen přiblížil této hodnotě a kvalitě. Nejblíže je Meopta Meostrar se 137m/1000m a pak Zeiss FL a Nikon EDG. Ještě působivější je zdánlivé zorné pole, které je mírně nad 64 stupňů. V této cenové kategorii není na trhu žádný jiný dalekohled, s takto velkým zorným polem. V mnohých jiných případech obětují výrobci ostrost v krajích zorného pole jeho šířce. Co dělá Frontier ED ještě působivějším, je kvalita zobrazení převažující ve většině průměru zorného pole. Obraz je jasný, ostrý a velmi kontrastní. Pohled tímto dalekohledem je velmi návykový! Jedinou nevýhodou tohoto optického přístroje je to, že kolem zorného pole lze tušit trochu nežádoucích odlesků. Není to rušivé a podle mého názoru se to nedotýká celkové kvality obrazu, ale neměl jsem možnost to přímo, za stejných podmínek, srovnat s obrazem z dalekohledů Promaster a Meostar.

Na optice a mechanice dalekohledu jsem nenašel absolutně nic negativního. Navíc tento dalekohled má také několik hezkých doplňků. Je dodáváný s pěkným neoprénovým popruhem na krk, který umožňuje velmi pohodlné nošení. Má impozantně pevné pouzdro, podobné těm, které jsou u dalekohledů Vortex.

Za tuto prodejní cenu jsem tímto binokulárem velice ohromen. Vyniká ve všech oblastech a ve skutečnosti má lepší design než Promaster ED v několika klíčových bodech, o kterých jsem se zmínil v recenzi tohoto dalekohledu - tvar očnic a přesnost ostření.

Zvětšení
8x
Průměr objektivu
43mm
Typ hranolů
střechové, Schmidt-Pechan
Optický materiál
BaK4, ED sklo
Zorné pole
142m/1000m
Zorný úhel
8,1°
Průměr výstupní pupily
5,4mm
Vzdálenost výstupní pupily
16,5mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
2m
Mezioční vzdálenost
57-76mm
Očnice
pogumované, twist-up
Ostření
centrální, vnitřní
Dioptrická korekce
ano
Vodotěsnost
ano
Plnění inertním plynem
N2
Fázové vrstvy
ano
Antireflexní vrstvy
FMC
Závit pro stativový adapter
ano
Rozměry
169 x 111-131x 50mm
Hmotnost
743g

Kontaktujte nás!