Omegon Argus 12x50
Zvětšení 12x | průměr objektivů 50mm | zorné pole 96m/1000m.
Dodávaný včetně stativového adapteru.
Doporučujeme umístit na stabilní stativ.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 3kg.
Více
Omegon Argus - lehké robustní binokuláry s velkoplošnými porro hranoly pro pozorování přírody i hvězdné oblohy.
Příroda ukazuje své krásy nejen během dne. Co se podívat na život zvířat po setmění? Nebo obrátit dalekohled vzhůru ke hvězdné obloze a nalézt jasné mlhoviny, galaxie nebo hvězdokupy? Dalekohledy Agrus jsou velmi světelné a můžete je použít za šera po setmění, v noci při svitu Měsíce, na pozorování hvězdné oblohy nebo během dne při pozorování přírody.
Vlastnosti:
-
Velmi kvalitní binokulární dalekohled s velkými porro hranoly s vynikající světelností a větším zvětšením.
-
Tělo je vyrobené z lehké slitiny hořčíku. Přestože je tělo dalekohledu robustní, nemá velkou hmotnost. Pohodlně se drží.
-
Povrch těla je opatřený pryžovou vrstvou, která chrání proti drobným nárazům.
-
Velkoplošné BAK-4 hranoly s FMC antireflexními vrstvami, díky kterým má dalekohled výbornou propustnost světla.
-
Tělo dalekohledu je vodotěsné a plněné dusíkem proti mlžení vnitřních částí.
-
Všechny optické plochy jsou opatřené FMC vícenásobnými antireflexními vrstvami. Obraz je tak zářivě jasný a čistý s věrným podáním barev a vynikajícím kontrastem.
-
HD - High Edge Definition - díky pěčlivě vyrobeným okulárům je obraz v zorném poli ostrý až do krajů.
-
Očnice jsou pogumované a velmi pohodlně padnou na oční jamky.
-
Ostření je individuální - na každé oko zvlášť. Díky velké hloubce ostrosti můžete přesně zaostřit na vzdálený nebo blízký objekt.
-
Ostření lze nastavit na každé oko zvlášť, talže dioptrická korekce je v rozsahu +18D do -7D.
-
Díky velké vzdálenosti výstupní pupily (16mm) je pozorování velmi pohodlné i při velkém zvětšení.
-
Součástí dalekohledu je stativový adapter.
Balení obsahuje: dalekohled, krytky, brašnu, popruh, stativový adapter.
Upozornění: jelikož se jedná se o poměrně velký dalekohled s vyšší hmotností, je jej nutné umístit na pevný a stabilní stativ. Stativ a adapter (pokud již není dodávaný v sadě) můžete vybrat v oddělení "Stativy, adaptery".
Jedná se o velmi kvalitní dalekohled s čistým ostrým obrazem.
PARAMETRY:
| Název | Argus 12x50 |
| Zvětšení | 12x |
| Průměr objektivu | 50mm |
| Zorné pole | 96m/1000m |
| Zorný úhel | 5,5° |
| Ostření | centrální raménkové |
| Průměr výstupní pupily | 4,2mm |
| Vzdálenost výstupní pupily | 16mm |
| Nejkratší ostřící vzdálenost | 10m |
| Optický materiál | optické sklo BaK4 |
| Antireflexní vrstvy |
Fully Multi-Coated - FMC |
| Fázové vrstvy | --- |
| Mezioční vzdálenost | 56-74mm |
| Očnice | gumované |
| Vodotěsnost | Ano |
| Plnění plynem | --- |
| Závit pro stativový adapter | ano |
| Rozměry | 215 x 178 x 72mm |
| Hmotnost |
1350g |
| Barva |
černá |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Rozměr (zvětšení x průměr) | 12x50 |
|---|---|
| Zvětšení | 12x |
| Průměr objektivu | 50mm |
| Optické hranoly | porro |
| Zorné pole | 96m/1000m |
| Zorný úhel | 5,5° |
| Průměr výstupní pupily | 4,2mm |
| Vzdálenost výstupní pupily | 16mm |
| Antireflexní vrstvy | FMC |
| Fázové vrstvy | ne |
| Nejkratší zaostřitelná vzdálenost | 10m |
| Ostření | každý okulár zvlášť |
| Mezioční vzdálenost | 56-74mm |
| Očnice | gumové |
| Vodotěsnost a prachotěsnost | ano |
| Plnění inertním plynem | N2 - dusík |
| Dioptrická korekce | +18/-7D, ano - výrobce neuvádí rozsah |
| Závit pro stativový adapter | ano |
| Optický materiál | BaK4 |
| Hmotnost | 1350g |
| Výrobní společnost | NIMAX GmbH |
|---|---|
| Adresa | Otto-Lilienthal-Str. 9, 86899 Landsberg am Lech, DE, info@nimax.de |













