Cena
2 490 Kč


Kód produktu
0456102

3-5 dní - V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.
ks

Přídavný adaptér pro přesnější nastavení polární osy montáže Explore Scisntific iEXOS 100. Více

Přídavný adaptér pro přesnější nastavení polární osy montáže Explore Scisntific iEXOS 100.

Zpřesní a usnadní nastavení polární osy montáže v azimutálním směru.

Umožní upevnit montáž nejen k setovému stativu iEXOS-100, ale také k pevným stativům Twilight Medium a Heavy Tripods.

Pro instalaci na montáž iEXOS 100 je potřeba provést malou úpravu:

Samotný stativ montáže nemá azimutální trn od něhož se odtlačují šrouby při nastavení polohy montáže v azimutu. Úprava spočívá ve vyvrtání jednoho otvoru do horní plošiny stativu a přišroubování trnu. Instalační materiál je v sadě - budete potřebovat pouze vrtáky do kovu 1/8-inch a 3/16-inch (5mm) a nůžky.

Z adresy www.explorescientific.com/AZTemplate stáhněte šablonu pro umístění otvoru, kterou si vystřiněte a podle návodu položte na horní plochu stativu. Menším vrtáčkem 1/8-inch předvrtejte menší otvor skrz šablonu a poté jej rozšiřte vrtákem 3/16-inch (5mm). Nasaďte připravený azimutální trn (je součástí balení) a šroubkem jej upevněte ke stativu iEXOS-100. Nyní již stačí upevnit spojovací adapter na sporní stranu montáže a nasadit montáž na stativ a můžete pohodlně a přesněji nastavit polární osu montáže v azimutu. Postupujte podle přiloženého návodu.

Upevnění montáže iEXOS-100 ke stativům Twilight Medium a Heavy Tripod je snazší, protože obě montáže již mají implementovaný azimutální trn. Zde stačí pouze našroubovat adapter na spodní patku montáže a upevnit montáž na stativ.

Celý adapter včetně spojovacích dílů je kovový a ve spojení s montáží dodává vysokou přesnost při nastavení polární osy v azimutu.

Rozměry: 120mm x 40mm.

Hmotnost cca 450g.

Balení obsahuje: adapter, šrouby, montážní materiál, 3mm hex. klíč.