0456102

3-5 dní V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

2 490 Kč s DPH


ks

Přídavný adaptér pro přesnější nastavení polární osy montáže Explore Scisntific iEXOS 100. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Přídavný adaptér pro přesnější nastavení polární osy montáže Explore Scisntific iEXOS 100.

Zpřesní a usnadní nastavení polární osy montáže v azimutálním směru.

Umožní upevnit montáž nejen k setovému stativu iEXOS-100, ale také k pevným stativům Twilight Medium a Heavy Tripods.

Pro instalaci na montáž iEXOS 100 je potřeba provést malou úpravu:

Samotný stativ montáže nemá azimutální trn od něhož se odtlačují šrouby při nastavení polohy montáže v azimutu. Úprava spočívá ve vyvrtání jednoho otvoru do horní plošiny stativu a přišroubování trnu. Instalační materiál je v sadě - budete potřebovat pouze vrtáky do kovu 1/8-inch a 3/16-inch (5mm) a nůžky.

Z adresy www.explorescientific.com/AZTemplate stáhněte šablonu pro umístění otvoru, kterou si vystřiněte a podle návodu položte na horní plochu stativu. Menším vrtáčkem 1/8-inch předvrtejte menší otvor skrz šablonu a poté jej rozšiřte vrtákem 3/16-inch (5mm). Nasaďte připravený azimutální trn (je součástí balení) a šroubkem jej upevněte ke stativu iEXOS-100. Nyní již stačí upevnit spojovací adapter na sporní stranu montáže a nasadit montáž na stativ a můžete pohodlně a přesněji nastavit polární osu montáže v azimutu. Postupujte podle přiloženého návodu.

Upevnění montáže iEXOS-100 ke stativům Twilight Medium a Heavy Tripod je snazší, protože obě montáže již mají implementovaný azimutální trn. Zde stačí pouze našroubovat adapter na spodní patku montáže a upevnit montáž na stativ.

Celý adapter včetně spojovacích dílů je kovový a ve spojení s montáží dodává vysokou přesnost při nastavení polární osy v azimutu.

Rozměry: 120mm x 40mm.

Hmotnost cca 450g.

Balení obsahuje: adapter, šrouby, montážní materiál, 3mm hex. klíč.

Kontaktujte nás!