Dalekohledy Meade Instruments jsou velmi populární po celém světě zejména díky kvalitním katadioptrickým teleskopům s navigací a automatickým naváděním.  Do nabídky jsme přidali ACF MeadeLX-90 8" teleskop ... 63900,-Kč.  Astronomický teleskop ve vidlicové montáži s GPS přijímačem a GoTo naváděcím systémem.

ACF Meade LX-90

Teleskop Meade 8" LX90-ACF  - průměr 203mm, ohnisková délka 2000mm, relativní apertura f/10.

Velmi kvalitně zpracovaný sofistikovaný teleskop určený pro náročné pozorovatele.

Hvězdářský dalekohled s objektivem o průměru 203mm a ohniskovou délkou 2000mm umístěný na vidlicové montáži s vestavěnými motory a naváděcím systémem Audiostar s GPS přijímačem a funkcí automatického vyhledávání objektů GoTo.

Optický systém dává velmi ostrý a kontrastní obraz. Teleskop je ideální pro detailní pozorování i fotografování Měsíce, planet, mlhovin, galaxií a hvězdokup. 

Speciláně navržený optický systém ACF (Advance Coma Free) dává ostrý obraz bez komatické vady a zkreslení v okrajích zorného pole. Sada obsahuje okulár Meade S/4000 Plössl 26mm, s nímž dosáhnete zvětšení 77x.

Optický systém ACF

Optický systém Meade ACF (Advanced Coma-Free) kombinuje výhody teleskopů Schmidt-Cassegrain a velmi nákladných optických systémů Ritchey-Chretien používaných u teleskopů na většině světových astronomických observatořích. Obraz nemá komatickou vadu a zkreslení v okrajích zorného pole.Průměr hlavního zrcadla je mírně větší než vstupní apertura, což umožní plně využít celou šířku zorného pole.

Antireflexní vrstvy UHTC

Speciální a velmi kvalitní antireflexní vrstvy UHTC (Ultra High Transmission Coating) výrazně zlepšují jas a kontrast obrazu.

Vidlicová motorizovaná montáž s GPS

Tubus dalekohledu je umístěný ve velmi pevné a stabilní vidlicové montáži. Ramena montáže obsahují ocelová kuličková ložiska, díky nimž je otáčení teleskopu velmi přesné. Jemné posuvy tubusu můžete ovládat pomocí vestavěných DC servomotorů řízených z ovladače AudioStar.

Funkce Smart Drive s permanentní korekcí periodické chyby montáže (PPEC)zvyšuje přesnost sledování objektu a tím snižuje počet nutných zásahů do navádění dalekohledu během fotografování s delším expozičním časem.  Funkce je dostupná v obou osách, v rovníkovém i polárním režimu.

Teleskop je schopný rychlého natáčení z jednoho konce oblohy na druhý rychlostmi od 1°/s do 6,5°/s. Pro centrování a mikroposuvy je možné volit z rychlostí, které jsou 0,01x-1x násobky siderické rychlosti po 1/100 krocích.

Sledovací rychlosti: RA a Dec:1x, 2x, 8x, 16x, 64x, 128x siderický a 1,5°/sec., 3°/sec., 6,5°/sec.

Přesnost navádění: 1,5 arcmin

Montáž má aretace v obou osách, po jejichž povolení je možné natáčet telskop manuálně bez potřeby napájení.

Montáž s teleskopem je umístěná na pevném stabilním ocelovém stativu s měnitelnou výškou 760–1280mm.

GPS přijímač pro přesné určení polohy

Teleskop má zabudovaný 16-kanálový GPS přijímač Sony pro přesné nastavení času a polohy místa pozorování. Z tohoto pohledu není potřeba zadávat žádné další údaje, vše je nastaveno pomocí GPS přijímače.

Ruční ovladač AudioStar s více než 30.000 objekty v databázi s anglicky namluvenou nápovědou s možností aktualizace přes internet.

Hledáček 8x50

Velký optický hledáček 8x50mm se širokým zorným polem pro rychlé a pohodlné vyhledávání objektů.

Napájení

Napájení je řešeno pomocí 8ks baterií typ C (nejsou součástí) nebo pomocí síťového adapteru 12V/5A (není součástí).

Více: ACF MeadeLX-90 8" teleskop ... 63900,-Kč.